Nowe samochody dla małopolskich strażaków – znaczące wsparcie dla OSP

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił wsparcie finansowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych, przeznaczając ponad 42,5 mln zł na zakup nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna”, finansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, zarząd województwa zatwierdził listę jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie na zakup 54 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Inicjatywa ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski i wsparcie gotowości bojowej strażaków, zarówno w codziennej służbie, jak i w sytuacjach kryzysowych.

Wśród beneficjentów znalazły się jednostki z różnych części regionu, w tym OSP Żabno, OSP Zakrzów (gmina Wojnicz), OSP w Turzy (gmina Rzepiennik Strzyżewski), OSP Wola Rzędzińska (gmina Tarnów) oraz OSP Gwoździec (gmina Zakliczyn). W uroczystym podsumowaniu projektu, które miało miejsce w Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, podkreślono znaczenie nowoczesnego sprzętu dla efektywności działań ratowniczych.

Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski, oraz członkowie zarządu województwa, Łukasz Smółka i Iwona Gibas, zaznaczyli, że troska o bezpieczeństwo i gotowość strażaków do niesienia pomocy jest priorytetem samorządu. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, które niedługo trafią do wybranych jednostek OSP, zapewnią strażakom lepsze warunki do działania i przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w regionie.

Odsłon artykułów:
17463965

Odwiedza nas 429 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…