Nowe życie historycznego dworu w Koszycach Małych

Po gruntownej renowacji, dwór w Koszycach Małych, pełen lokalnej historii, został przekształcony w Centrum Historii i Sztuki.

W Koszycach Małych, dzięki zaangażowaniu samorządu gminy Tarnów, odrestaurowany został historyczny dwór, teraz służący jako nowoczesne centrum kulturalne. Uroczyste otwarcie miejsca, świadka zarówno I i II wojny światowej, odbyło się w obecności lokalnych władz i mieszkańców, podkreślając jego znaczenie dla wspólnoty.

Wartość inwestycji wyniosła blisko 6 mln zł, z czego znaczącą część stanowiło dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Centrum oferuje bogate zaplecze multimedialne i wystawiennicze, w tym sale ekspozycyjne i edukacyjne, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów. Lokalna społeczność, mająca silne związki z obiektem, wyraziła radość z odnowienia i nowych możliwości, jakie centrum przynosi dla regionu.

Renowacja dworu to część większej historii o ocaleniu i adaptacji ważnego dla Koszyc Małych zabytku, który przetrwał trudne czasy, by teraz tętnić życiem jako miejsce spotkań, nauki i kultury.

Odsłon artykułów:
17464043

Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…