Alarm bombowy w Tarnowie zakończony bez ewakuacji

Niecodzienna sytuacja w centrum Tarnowa, gdzie znaleziono przedmiot przypominający granat, wywołała kilkugodzinne zamknięcie części miasta.

W Tarnowie doszło do nietypowego zdarzenia, gdy kilkudziesięciu policjantów i strażników miejskich zabezpieczało rejon Placu Kościuszki po zgłoszeniu znalezienia torby z przedmiotem przypominającym granat moździerzowy. Okazało się, że znalezisko, chociaż przypominało granat, nie zawierało materiału wybuchowego, a jego niezidentyfikowany zawartość wewnętrzna nie stanowiła zagrożenia dla mieszkańców.

Zgłoszenie o odnalezieniu potencjalnie niebezpiecznego przedmiotu wpłynęło od 37-letniego mężczyzny, który przewiózł go ze Świnoujścia, traktując jako pamiątkę. Po weryfikacji przez specjalistów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej oraz eksperta od materiałów wybuchowych z Laboratorium Kryminalistycznego w Krakowie, stwierdzono, że przedmiot nie jest zagrożeniem. Dzięki temu uniknięto ewakuacji mieszkańców.

Przypadek ten stanowi przestroga o ryzyku związanym z przenoszeniem przedmiotów mogących stanowić zagrożenie eksplozją i podkreśla znaczenie natychmiastowego informowania służb w przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów.

Odsłon artykułów:
17464065

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…