sobota, 25 listopad 2023 21:35

VII Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie i w Krakowie

Napisał

Od 2007 roku, w III niedzielę adwentu, Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów organizuje Misyjny Jarmark z Aniołami, który w tym roku odbędzie się 17 grudnia. Tradycyjnie zlokalizowany w Tuchowie, w 2023 roku Jarmark rozszerza swoją działalność, debiutując również w Krakowie.

Celem tego bożonarodzeniowego kiermaszu, oferującego ciasta, wyroby i ozdoby świąteczne, jest wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie Redemptorystów. W tym roku, po przeniesieniu Seminarium Redemptorystów do Krakowa, organizatorzy postanowili rozpowszechnić ideę Jarmarku, organizując go równocześnie w Bazylice Matki Bożej w Tuchowie oraz w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.

Jarmark słynie z dobroci i zaangażowania uczestników w pomoc potrzebującym. W poprzednim roku, dzięki zaangażowaniu instytucji, szkół i osób prywatnych, wsparcie trafiło do Redemptorystowskiego Centrum Dzieci i Młodzieży w Iwano-Frankowsku na Ukrainie. W tym roku cały dochód z XVII edycji Jarmarku zostanie przekazany misjonarzom-redemptorystom posługującym w Mościskach na Ukrainie, miejscu o szczególnym znaczeniu dla polskich redemptorystów.

Mościska, położone blisko wschodniej granicy Polski, mają bogatą historię związana z redemptorystami, którzy w 1883 r. założyli tam pierwszy klasztor na ziemiach polskich. Po 11 latach przerwy, redemptoryści powrócili do Mościsk, a Jarmark ma za zadanie wspierać ich działalność zarówno materialnie, jak i duchowo.

Więcej informacji na stronie http://www.wsd.redemptor.pl/anioly oraz www.facebook.com/RSPMCSSR.

Dzieło można wesprzeć nas także na stronie https://zrzutka.pl/z/jarmarkmosciska

Kontakt: tel. 530633826 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Portal Ryglice-okolice.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Fot.: Redemptoryści

Kościół w Mościskach

Czytany 335 razy
Odsłon artykułów:
17268377

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…