wtorek, 02 styczeń 2024 10:30

Nowy most w Ostrowie ułatwi podróżowanie w regionie Tarnowa

Napisał

Otwarcie nowego mostu w Ostrowie k. Tarnowa poprawi komunikację i dostęp do autostrady A4 oraz Strefy Aktywności Gospodarczej.

Most na Dunajcu w Ostrowie k. Tarnowa, łączący autostradę A4 z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej (SAG), został 29 grudnia, oficjalnie otwarty dla ruchu. Ta ważna inwestycja zapewni mieszkańcom regionu lepszy dostęp do miejsc pracy, w tym do tarnowskich Azotów, oraz ułatwi komunikację z całą Polską i Europą.

Wicemarszałek województwa małopolskiego, Józef Gawron, podkreśla znaczenie mostu dla regionu, mówiąc, że jest to szybszy sposób dotarcia do domów, firm i zakładów pracy. Nowa przeprawa na Dunajcu, będąca najdłuższym mostem w ciągu dróg wojewódzkich w Małopolsce, została wyposażona w rondo jednopasmowe, skrzyżowanie z drogami dojazdowymi, ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie oraz elementy ochrony środowiska, takie jak ekrany akustyczne i przejścia dla małych zwierząt.

Inwestycja ta, o wartości ponad 170 mln zł, została zrealizowana dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wicemarszałek Gawron wyraził nadzieję, że nowy most będzie służył kierowcom i mieszkańcom regionu, będąc ważnym prezentem na nowy rok 2024.

Nowy most to część łącznika Tarnów-Mościce do autostrady A4. Dodajmy, że w czerwcu 2023 roku został oddany, obok tego mostu, inny most, który łączy Tarnów z Wierzchosławicami na drodze krajowej nr 973, do drogi krajowej nr 975 i łącznika A4 Tarnów-Mościce.

Czytaj także: Łącznik na A4 i most koło Tarnowa

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 330 razy
Odsłon artykułów:
17594791

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…