czwartek, 21 marzec 2024 09:12

Innowacyjne kształcenie w podkarpackich szkołach: Projekt „RaP STEAM” w gminie Jodłowa

Napisał

Wójt Gminy Jodłowa, Jan Janiga, podpisał umowę na realizację projektu „RaP STEAM”, mającego na celu wprowadzenie robotyki i programowania do szkół podstawowych w województwie podkarpackim, z finansowaniem z Funduszy Europejskich na około 140 mln zł.

W dniu 18 marca 2024 r., w Rzeszowie, podpisano umowę na projekt „RaP STEAM - robotyka i programowanie w szkołach podstawowych w województwie podkarpackim”, mający na celu rozwój kluczowych kompetencji wśród uczniów klas 4-8. Projekt zakłada wdrożenie innowacji pedagogicznych w nauczaniu informatyki, wsparcie dla nauczycieli, oraz organizację zajęć pozalekcyjnych i wydarzeń z robotyki oraz programowania.

Z projektu, który otrzymał współfinansowanie z Funduszy Europejskich, skorzystają trzy szkoły z Gminy Jodłowa: Szkoła Podstawowa Nr 1, Nr 3 w Jodłowej oraz Szkoła Podstawowa w Dębowej.

„RaP STEAM” to inicjatywa promująca edukację STEM, rozszerzając ofertę edukacyjną o nowoczesne technologie i przygotowując uczniów do wymogów przyszłego rynku pracy.

Czytany 112 razy
Odsłon artykułów:
17458340

Odwiedza nas 888 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…