sobota, 20 kwiecień 2024 13:23

Peregrynacja relikwii i obrazu błogosławionej rodziny Ulmów w Pilźnie

Napisał

Mieszkańcy Pilzna mieli okazję doświadczyć peregrynacji relikwii i obrazu błogosławionej rodziny Ulmów, która przyniosła lokalnej społeczności głębokie przeżycia duchowe.

Jak informuje serwis Diecezji Tarnowskiej, w czwartek i piątek 18-19 kwietnia, w Pilźnie, przy dużym zaangażowaniu parafii św. Jana Chrzciciela, odbyła się peregrynacja relikwii i obrazu rodziny Ulmów, którzy zostali zamordowani podczas II wojny światowej za ukrywanie Żydów. Mieszkańcy Pilzna czują silną więź z postacią Józefa Ulmy, który kształcił się w miejscowej szkole rolniczej. Ich heroiczna postawa i tragiczna śmierć 24 marca 1944 roku, kiedy to zginęli razem z ukrywanymi Żydami, stały się symbolem odwagi i poświęcenia.

Historia Ulmów, która od lat inspiruje i porusza, jest szczególnie bliska mieszkańcom Pilzna. Wspomnienia i modlitwy przy relikwiach stały się dla wielu okazją do refleksji nad własnym życiem i wartościami, które są gotowi bronić w obliczu zagrożenia. Podczas peregrynacji, duchowni i wierni dzielili się przemyśleniami na temat odwagi, prawości i miłości bliźniego, które są głęboko zakorzenione w nauczaniu ewangelicznym.

Proboszcz parafii, ks. Andrzej Wolanin, podkreślił, że choć nie każdy jest powołany do heroizmu na miarę Ulmów, każdy chrześcijanin powinien dążyć do życia w prawości i miłości. Zachęcał, by brać przykład z życia błogosławionych i prosić ich o wstawiennictwo w trudnych życiowych sytuacjach.

O informacjach dotyczących peregrynacji relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Tarnowskiej pisaliśmy szerzej w artykule Peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Tarnowskiej.

Czytany 179 razy
Odsłon artykułów:
17474137

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…