Młody gwałciciel aresztowany

Czujność mieszkańców miasta pozwoliła na zatrzymanie gwałciciela, który w nocy z środy na czwartek usiłować zgwałcić 40-latkę. Teraz najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Chwile grozy przeżyła 40-letnia mieszkanka Tarnowa w środę wieczorem. Wracając do swojego domu przez tereny zielone w okolicy sklepu Simply Market została zaczepiona przez mężczyznę. Ten wykorzystując siłę fizyczną, bijąc po głowie, brzuchu, dusząc wciągnął kobietę w krzaki i usiłował doprowadzić do obcowania płciowego. Kobieta broniła się i krzyczała wzywając pomocy. Ratunek przyszedł w odpowiednim momencie. Świadek całego zdarzenia powiadomił policję i obserwował. Kolejny mężczyzna będący blisko całego zdarzenia wdał się w bójkę ze sprawcą gwałtu. W tym czasie przybył również wezwany na miejsce patrol policji, który zatrzymał napastnika. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Tarnowa wcześniej już karany za podobne przestępstwa.

Młody mężczyzna podczas przesłuchania w komisariacie Policji przyznał się do zarzutów usiłowania zgwałcenia oraz uszkodzenia ciała. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która wniosła do tarnowskiego Sądu o zastosowanie aresztu. Sąd Rejonowy w Tarnowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 25-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w związku z art. 197 i 157 kodeksu karnego prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za przestępstwa określone w tych artykułach grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Odsłon artykułów:
17458361

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…