Na ratunek dzieciom

W środę późnym popołudniem strażacy PSP Tarnów zostali wezwani do akcji ratowniczej przy ul. Szczepanika. W kamienicy na parapecie okna znajdowało się dwoje dzieci. Jak się okazało była pod opieką babci, która spała i miała we krwi alkohol.

Przerażenie w głosie usłyszał dyżurny CPR, który odebrał informację od świadka o małych dzieciach siedzących na parapecie okna bloku na trzecim piętrze bez nadzoru dorosłych. Na miejsce skierowano strażaków z PSP w Tarnowie, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu - wysięgnika z koszem zdjęli dzieci z parapetu. Gdy zdejmowali je przez szybę w oknie jednak zauważyli leżącą kobietę. Ponieważ nie dawała znaku życia w tym samym momencie drugi zastęp strażaków wszedł do mieszkania wyłamując drzwi. Gdy sytuacja była opanowana okazało się, że 50 letnia kobieta – babcia czteroletniej dziewczynki oraz trzyletniego chłopca jest pod wpływem alkoholu i śpi. Policjanci będący na miejscu przy użyciu alkomatu stwierdzili prawie 2 promile w wydychanym powietrzu.

Ponieważ nie było kontaktu z rodzicami dzieci policjanci przekazali je do Pogotowia Opiekuńczego w Tarnowie. Pijaną babcię zatrzymano i zostanie jej przedstawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia wnuków. O losie nieletnich w najbliższym czasie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Tarnowie

Chwila nieuwagi mogła zakończyć się rodzinną tragedią. Bądźmy odpowiedzialni i pilnujmy Nasze dzieci.

Info: KMP Tarnów, PSP Tarnów

Odsłon artykułów:
17457941

Odwiedza nas 1167 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…