środa, 07 wrzesień 2016 10:18

Azory - ,,najbardziej zielone na świecie"

Napisał

Azory, wulkaniczne wyspy na Atlantyku należące do Portugalii, są najbardziej "zielonym" miejscem na świecie. 

Wyspy są bardzo dzikie i naturalne - tylko 5 proc. powierzchni jest zurbanizowane. Są zatem niezwykle atrakcyjne turystycznie - urocze, małe plaże, strome urwiska, piękne jeziora w kraterach, gorące źródła, malownicze miasteczka.

Byłem jedynie na Sao Miguel, więc jeśli chodzi o konkretne miejsca warte odwiedzenia to ująłem tylko te znajdujące się na wspomnianej wyspie. Ponta Delgada – stolica wyspy z klimatycznymi uliczkami, przyjemnym portem oraz dużą porcją murali i street artu. W pobliżu w Faja de Baixo można zobaczyć plantację ananasów. Lagoa do Fogo – najwyżej położone jezioro w kraterze powulkanicznym na Sao Miguel. Tereny wokół jeziora są idealne na piesze wędrówki. 

Na Azorach panuje specyficzny klimat – temperatury bardzo rzadko spadają poniżej 10 stopni, jednak przez większą część w roku możemy spodziewać się opadów deszczu. Tak właśnie na Azorach straciłem aparat, przez deszcz i plener nad oceanem. Sezon i okres, kiedy najlepiej odwiedzić Azory, trwa od czerwca do sierpnia, kiedy opadów jest najmniej, średnie temperatury oscylują pomiędzy 20 a 25 stopni.

Na zdjęciach można zobaczyć: Moinho do Pico Vermelho – pięknie odrestaurowany wiatrak, położony niedaleko miejscowości Bretanha w północno-zachodniej części wyspy. Gorreana – malutka miejscowość, w której znajduje się jedna z dwóch na wyspie fabryk herbaty. Znajdujące się obok plantacje to jeden z najbardziej niesamowitych widoków na całej wyspie. Furnas – warte odwiedzenia z trzech powodów: gejzery w samym środku miasteczka, park Terra Nossa z basenem termalnym oraz tereny wokół jeziora Lagoa das Furnas umieszczonego w kraterze wygasłego wulkanu.

Czytany 4088 razy
Odsłon artykułów:
17273404

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…