czwartek, 17 listopad 2022 05:20

XVI Misyjny Jarmark z Aniołami

Napisał

Jak co roku w III Niedzielę Adwentu (11.12) w Tuchowie na dziedzińcu bazyliki odbędzie się Misyjny Jarmark z Aniołami. W tym roku będzie to już 16. edycja tego wydarzenia.

Misyjny Jarmark z Aniołami to coroczny bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków i wyrobów takich jak kiełbasy, pierogi czy klasztorny chleb. Oczywiście wszystko robione jest własnoręcznie, a dochód przeznaczony jest na konkretną placówkę misyjną prowadzoną przez Zgromadzenie Redemptorystów. W tym roku zbieramy fundusze na pomoc umęczonej przez wojnę Ukrainie. Poprzez Prowincję Lwowską Zgromadzenia Redemptorystów pieniądze, które uda nam się zebrać przekazane zostaną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i wszystkich tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku działań wojennych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Tuchowa 11 grudnia i wsparcie potrzebujących pomocy Ukraińców. W dzieło można włączyć się przede wszystkim modlitwą za jarmark oraz za tych, którym niesiemy pomoc, ale również poprzez wpłatę pieniędzy na internetową zbiórkę: zrzutka.pl/jarmarkdlaukrainy.

Więcej informacji na stronie: wsd.redemptor.pl/apostolat/rspm oraz na facebook’u: www.facebook.com/events/642695194161175.

Inf.: Redemptoryści

Patronem medialnym wydarzenia jest portal informacyjny Ryglice-okolice.pl

Czytany 464 razy
Odsłon artykułów:
17385466

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…