poniedziałek, 23 październik 2023 17:12

„Ekologia na Sportowo” w Jodłowej

Napisał

Zakończenie inicjatywy „Ekologia na sportowo”, zorganizowane przez Jodłowską Akademię Piłkarską Diament, łączyło edukację ekologiczną z aktywnością fizyczną, promując odpowiedzialność środowiskową wśród młodych.

Jak informuje wójt gminy Jodłowa, Jan Janiga, 22 października 2023 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Ekologia na sportowo”. Realizowany przez Jodłowską Akademię Piłkarską Diament i finansowany w ramach „Działaj Lokalnie 2023”, projekt łączył edukację ekologiczną z aktywnością sportową.

Uczestnicy, zaangażowani w działania na rzecz ochrony środowiska, prezentowali stroje z recyklingowanych materiałów, świadczące o możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Spotkanie urozmaiciły zawody piłkarskie oraz kreatywne warsztaty z animatorkami, podczas których dzieci tworzyły m.in. biżuterię. Muzyczne doznania zapewnił zespół „Łączy nas talent”, a dzień zakończył się seansem filmowym z popcornem.

Uczestnicy opuścili wydarzenie z dyplomami i symbolicznymi upominkami, mając w sercach ważne przesłanie o ochronie naszej planety.

Czytany 241 razy
Odsłon artykułów:
17382253

Odwiedza nas 449 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…