wtorek, 31 październik 2023 17:47

Bezpłatna pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem

Napisał

Zostałeś pokrzywdzony przestępstwem lub jesteś bliską osobą takiej osoby? Dowiedz się, jak skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej.

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza promuje dostęp do sieci ośrodków oferujących nieodpłatną pomoc dla ofiar przestępstw. Jest to część ogólnopolskiej kampanii społecznej w ramach zadania publicznego "Poradnictwo – skutecznie i profesjonalnie", realizowanego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033.

Każdy może stać się ofiarą przestępstwa. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, gdzie szukać wsparcia. Oprócz specjalistycznej pomocy, dostępna jest całodobowa linia pomocy pod numerem +48 222 309 900, obsługiwana w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Można również skontaktować się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fundusz Sprawiedliwości oferuje szeroki zakres wsparcia, w tym pomoc prawną, wsparcie psychologiczne, tłumaczenie, wsparcie materialne, pokrycie kosztów zdrowotnych i rehabilitacyjnych, a także pomoc w sfinansowaniu problemów z zobowiązaniami czynszowymi.

Więcej informacji podaje Starostwo Powiatu Tarnowskiego.

Czytany 146 razy
Odsłon artykułów:
17273164

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…