poniedziałek, 13 listopad 2023 14:53

Uroczystości niepodległościowe w Gminie Jodłowa

Napisał

Gmina Jodłowa zorganizowała obchody Narodowego Święta Niepodległości, przygotowując szereg wydarzeń, które łączyły mieszkańców w celebracji wolności i historii Polski.

Gmina Jodłowa uczciła Narodowe Święto Niepodległości 2023 serią uroczystości i wydarzeń kulturalnych. Obchody rozpoczęły się od Koncertu Niepodległościowego na Sali Widowiskowej GCKiCz, gdzie liczni mieszkańcy i goście, w tym harcerki z grupy "Szare Wiewiórki i Młode Jodełki", śpiewali pieśni patriotyczne. Koncert prowadzony przez Tomasza Furmana, z udziałem solistów i tria fortepianowego, dostarczył publiczności wzruszeń oraz uczcił historię Polski.

W Szkole Podstawowej Nr 1 odbyła się Wieczornica "Wspólnie śpiewajmy pieśni patriotyczne", gdzie chór szkolny pod kierownictwem Leny Goleń zaangażował zgromadzonych w wspólny śpiew. Podczas uroczystości złożono również hołd bohaterom walczącym o niepodległość Polski.

Wydarzenia kulturalne uzupełniła opera "Zamek na Czorsztynie" wystawiona przez Podkarpacki Teatr Muzyczny HALKA, z Tomaszem Furmanem w roli głównej. Spektakl odniósł się do motywów niepodległościowych, przyciągając pełną widownię.

Centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Jodłowa obejmowały Mszę św. w Sanktuarium Dzieciątka Jezus oraz marsz pod Pomnik-kapliczkę upamiętniającą odzyskanie niepodległości. W imieniu mieszkańców Gminy Jodłowa kwiaty złożyli Przewodniczący Rady Gminy Roman Warzecha oraz Zastępca Wójta Dorota Krzyżak.

Mieszkańcy Gminy Jodłowa włączyli się w obchody z głębokim szacunkiem i uczuciem patriotycznym, by uczcić pamięć przodków i świętować wolność Polski.

Czytany 267 razy
Odsłon artykułów:
17585413

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…