piątek, 08 grudzień 2023 19:03

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie prowadzi kursy redukujące punkty karne

Napisał

Już blisko 300 kierowców skorzystało z kursów redukujących punkty karne w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie, z nową regulacją umożliwiającą szybsze kasowanie punktów.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznowił kursy redukujące punkty karne, przyciągając blisko 300 uczestników, w tym kierowców z różnych województw. Nowe rozporządzenie umożliwia szybsze kasowanie punktów karnych – już po roku, a nie dwóch latach, jak było wcześniej.

Kursy są organizowane kilka razy w tygodniu, włączając soboty, co skraca czas oczekiwania na zajęcia. Udział w kursie pozwala zredukować 6 punktów karnych i można z niego skorzystać co pół roku. Wyjątki obejmują kierowców z krótszym stażem niż rok, przekraczających 24 punkty karne lub mających sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nowością w kursach jest część praktyczna z hamowaniem awaryjnym. Po zakończeniu, uczestnicy otrzymują zaświadczenie, a informacja o redukcji punktów trafia do odpowiedniej komendy wojewódzkiej policji, skutkując usunięciem 6 punktów karnych z centralnej ewidencji.

Dyrektor Ośrodka, Paweł Gurgul, zauważa, że kursy są popularne nie tylko wśród kierowców zagrożonych utratą prawa jazdy, ale także tych, którzy chcą zapobiec ewentualnym problemom z przekroczeniem limitu punktów. Warto zaznaczyć, że w przypadku przekroczenia 24 punktów karnych, osoby z kilkoma kategoriami prawa jazdy muszą zdawać egzamin na każdą kategorię oddzielnie.

Czytany 208 razy
Odsłon artykułów:
17370541

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…