wtorek, 12 grudzień 2023 19:38

"Dostępny Tuchów" – projekt na rzecz dostępności w Gminie Tuchów

Napisał

Gmina Tuchów zrealizowała projekt "Dostępny Tuchów", mający na celu ułatwienie dostępu do przestrzeni publicznych dla osób z różnymi potrzebami.

W ramach projektu "Dostępny Tuchów", wspieranego przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020 i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Gmina Tuchów zrealizowała szereg działań poprawiających dostępność dla osób z problemami wzroku i niepełnosprawnościami.

Wprowadzono dotykowe pasy ostrzegawcze i wypukłe ścieżki naprowadzające w ratuszu, a także zaadaptowano schody i zakupiono krzesła ewakuacyjne dla osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizowano również system informacji wewnętrznej w urzędzie gminy i Ośrodku Pomocy Społecznej.

Strona internetowa urzędu została dostosowana do standardów WCAG 2.1, poprawiając dostępność cyfrową. Wprowadzono pętlę indukcyjną, tablet z tłumaczem języka migowego i piktogramy, ułatwiając komunikację.

Projekt "Dostępny Tuchów" znacząco przyczynił się do stworzenia bardziej dostępnej i przyjaznej przestrzeni publicznej dla wszystkich mieszkańców gminy.

 

Czytany 156 razy
Odsłon artykułów:
17370515

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…