środa, 13 grudzień 2023 18:05

Nowe umundurowanie dla strażaków OSP w Gminie Tarnów

Napisał

Dziewięć jednostek OSP z gminy Tarnów otrzymało specjalistyczne umundurowanie ochronne, finansowane przez Województwo Małopolskie.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, strażacy z dziewięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z terenu gminy Tarnów zostali wyposażeni w nowe, specjalistyczne umundurowanie ochronne. Wydarzenie miało miejsce w OSP Wola Rzędzińska i uczestniczyli w nim wicemarszałek Józef Gawron, radna województwa Anna Mikosz, wójt Grzegorz Kozioł, komendant PSP w Tarnowie st. bryg. Krzysztof Gładysz oraz Katarzyna Biel, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tarnowie.

Dofinansowane wyposażenie, obejmujące m.in. umundurowanie, kaski, hełmy i obuwie, pochodzi z budżetu Województwa Małopolskiego. Jest ono niezbędne dla bezpieczeństwa strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. OSP Zgłobice, jako jedna z jednostek, otrzymała dodatkowo cztery komplety umundurowania nomexowego, koszarówek, rękawic i hełmów.

Wszystkie jednostki OSP otrzymały pełne wyposażenie, składające się z kurtek i spodni strażackich. Wydarzenie to stanowi znaczące wsparcie dla ochotników, którzy odgrywają kluczową rolę w lokalnych działaniach ratowniczych.

Czytany 169 razy
Odsłon artykułów:
17368457

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…