poniedziałek, 18 grudzień 2023 19:32

XVII Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie

Napisał

W III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia 2023 r., Tuchów stał się miejscem XVII Misyjnego Jarmarku z Aniołami, którego dochód wspiera redemptorystów w Mościskach na Ukrainie.

Na tuchowskim placu sanktuaryjnym odbył się już XVII Misyjny Jarmark z Aniołami, przyciągając licznych wystawców i odwiedzających. Stoiska z ozdobami świątecznymi, wędlinami, chlebami, ciastami i drożdżówkami sprawiały, że rynek tętnił życiem.

Tym razem wydarzenie miało na celu wsparcie pracy misyjnej redemptorystów w Mościskach na Ukrainie. Ojciec Dariusz Świda, redemptorysta z Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach, wniósł duchowy wkład poprzez homilię i odpowiedzi na pytania dotyczące pracy misyjnej.

Muzyczne akcenty zapewnili Sanktuaryjna Orkiestra Dęta z Tuchowa oraz zespół ludowy W Kuźni u Kowala z Kowalowej, prezentując kolędy i pastorałki. Gościem specjalnym był Święty Mikołaj, obdarowujący słodyczami uczestników.

Wydarzenie, o charakterze rodzinnym, zebrało podziękowania dla organizatorów, wolontariuszy, szkół i Kół Gospodyń Wiejskich. Jarmark był okazją do wyrażenia solidarności z potrzebującymi, a także świadectwem misyjnego ducha mieszkańców Tuchowa.

Osoby chcące wesprzeć misję mogą to uczynić poprzez zbiórkę internetową, z niecierpliwością oczekując kolejnej edycji jarmarku w przyszłym roku. Adres zbiórki to: zrzutka.pl/z/jarmarkmosciska

Patronem wydarzenia był serwis Ryglice.okolice.pl

Relacja filmowa

Fot. Krystian Grabowski CSsR, Krzysztof Jasiński

Czytany 497 razy
Odsłon artykułów:
17368494

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…