sobota, 17 luty 2024 14:59

Rolnicy na drogach okolicy Tuchowa i Tarnowa: Protest przeciwko nowym wyzwaniom

Napisał

Na wtorek 20 lutego 2024 roku zaplanowano zgromadzenie publiczne rolników, którzy wyjadą na ulice i drogi, by wyrazić swoje niezadowolenie z obecnej polityki rolniczej Unii Europejskiej i wpływu importu z Ukrainy na lokalne rynki.

W odpowiedzi na obawy związane z "Zielonym Ładem" UE i napływem produktów rolnych z Ukrainy, rolnicy z regionu Tarnowa organizują protest. Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 7:00 na dolnym parkingu przy klasztorze oo. Redemptorystów w Tuchowie i potrwa do 18:00. Protestujący zaplanowali przejazd około 50 ciągników rolniczych i samochodów osobowych, licząc na łączną obecność 70 uczestników.

Trasa przejazdu:

Protest rozpocznie się na dolnym parkingu przy klasztorze redemptorystów w Tuchowie, skąd kolumna pojazdów wyruszy w kierunku Tarnowa drogą wojewódzką 977, przemierzając Zabłędzę, Piotrkowice, skręcając na drogę powiatową 1376K przez Łękawkę i Łękawicę w kierunku Skrzyszowa. Następnie, uczestnicy protestu kierują się drogą 1376K do drogi krajowej 73, wjeżdżając do Tarnowa od ul. Lwowskiej, przez al. Jana Pawła II do ronda z ul. Wilczą, gdzie planowana jest czterogodzinna blokada ronda.

Po zakończeniu blokady, kolumna kontynuuje marsz drogą wojewódzką 973, tj. al. Jana Pawła II, w kierunku centrum Tarnowa do ronda z ul. Błonie, następnie ul. Błonie, ul. Spokojna, ul. Elektryczna, ul. Kardynała Wyszyńskiego, ul. Czysta do ronda z ul. Kwiatkowskiego, ul. Witosa do ronda w Kępie Bogumiłowickiej, gdzie kolumna zawróci i ul. Witosa dotrze do ul. Chemicznej, ul. Czerwonych Klonów, następnie ul. Czerwoną i Krakowską do wjazdu na południową obwodnicę miasta Tarnowa drogą krajową 94, drogą 94 w kierunku ul. Tuchowskiej, zjazd na drogę 977 w kierunku Tuchowa, przejazd przez Tuchów ul. Daszyńskiego, następnie ul. Mickiewicza do ronda łączącego tę drogę z drogą 977, tj. obwodnicą Tuchowa, przejazd drogą 977 do dolnego parkingu redemptorystów w Tuchowie, gdzie zgromadzenie zostanie zakończone.

Organizatorzy apelują o zrozumienie i cierpliwość wobec ewentualnych utrudnień w ruchu, podkreślając wagę zgromadzenia dla przyszłości lokalnego rolnictwa.

Dodajmy, że podobny strajk był zorganizowany 9 lutego z Niecieczy przez Tarnów i wiele miejscowości wokół Tarnowa. 

Czytany 400 razy
Odsłon artykułów:
17365613

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…