środa, 21 luty 2024 19:05

Oświadczenie wójta gminy Szerzyny wobec zarzutów

Napisał

Grzegorz Gotfryd z gminy Szerzyny wyjaśnia sytuację w związku z postawionymi mu zarzutami przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

Grzegorz Gotfryd, zawieszony w sprawowaniu funkcji wójta, skierował do mieszkańców słowa wyjaśnienia odnośnie zarzutów przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej dla gminy, poprzez przyjęcie darowizny nieruchomości. Podkreśla, że zarzuty są nieprawdziwe, a cała sprawa nabrała tempa na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi, co jego zdaniem nie jest przypadkowe.

Wójt zapewnia, że nie uzyskał żadnej osobistej ani majątkowej korzyści z przedmiotowej transakcji i że nie został zatrzymany przez prokuraturę. Środek zapobiegawczy w postaci zakazu wykonywania czynności służbowych uważa za próbę uniemożliwienia mu dalszego pełnienia urzędu.

Gotfryd podkreśla, że przez cały czas trwania postępowania, gmina współpracowała z organami ścigania, a cały proces dotyczący darowizny przebiegał transparentnie i zgodnie z prawem. Dodaje, że celem darowizny było zagospodarowanie nieruchomości na potrzeby rodziny repatriantów z Kazachstanu, na co gmina pozyskała dotację od Wojewody Małopolskiego.

W swoim oświadczeniu Wójt wyraża ból z powodu sposobu przedstawienia sprawy w mediach i wpływu, jaki miało to na jego rodzinę. Zadeklarował pełną współpracę z organami ścigania w celu wyjaśnienia sprawy oraz podkreślił swoje zaangażowanie na rzecz gminy i plany kontynuacji pracy na stanowisku Wójta Gminy Szerzyny.

Czytaj także: Wójt Gotfryd odpowiada na zarzuty prokuratorskie

Fot.: Zdjęcie archiwalne

Czytany 413 razy
Odsłon artykułów:
17385473

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…