czwartek, 22 luty 2024 21:29

Rozbudowa sieci komunikacyjnej w gminie Ryglice: Nowe kursy autobusowe

Napisał

Gmina Ryglice zwiększa dostępność transportu publicznego dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim i prywatnymi przewoźnikami.

Jak informuje burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, od 1 marca mieszkańcy gminy Ryglice zyskają lepszy dostęp do transportu publicznego, co jest efektem podpisania porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w sprawie Małopolskich Linii Dowozowych. Nowo wprowadzone kursy autobusów Kolei Małopolskich będą realizowane na trasie Ryglice-Zalasowa-Tarnów, oferując bezpośrednie połączenie z węzłem autobusowym przy tarnowskim dworcu PKP.

W ramach poszerzenia oferty komunikacyjnej, od piątku do niedzieli, mieszkańcy gminy będą mieli do dyspozycji łącznie 13 nowych kursów: sześć w ciągu tygodnia, cztery w sobotę i trzy w niedzielę. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczności lokalnej na efektywniejsze i bardziej elastyczne możliwości przemieszczania się. Dotychczasowy przewoźnik na liniach do Kowalowej i Lubczy znacznie ograniczył liczbę połączeń w ostatnich latach.

Dodatkowo, w celu ułatwienia dostępu do głównych linii dowozowych, gmina Ryglice uruchomiła współpracę z prywatnym przewoźnikiem, który będzie realizował dodatkowe kursy z mniejszych miejscowości do Ryglic i Zalasowej. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli możliwość przesiadki do autobusów Kolei Małopolskich, co zwiększy ich mobilność i dostęp do szerszej gamy usług.

"Inicjatywa ta stanowi ważny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców gminy Ryglice, zapewniając im lepsze połączenia komunikacyjne z większymi ośrodkami miejskimi i ułatwiając dostęp do pracy, edukacji oraz usług"- informuje burmistrz Paweł Augustyn.

Czytany 1139 razy
Odsłon artykułów:
17385472

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…