piątek, 29 marzec 2024 15:33

Nie żyje Ks. prałat Józef Leśniak – wieloletni duszpasterz z Tymbarku

Napisał

Ks. prałat Józef Leśniak, emerytowany proboszcz z Tymbarku i rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej, odszedł w wieku 91 lat.

Jak informuje portal Diecezji Tarnowskiej, śp. Ks. prałat Józef Leśniak, znany i szanowany kapłan diecezji tarnowskiej, zmarł 28 marca 2024 roku. Jego życie kapłańskie było związane z wieloma parafiami, w tym Bruśnikiem, Łużną, Łysą Górą, Starym Wiśniczem, Wojniczem i Pilznem, a najdłużej z parafią Tymbark, gdzie pełnił funkcję proboszcza. Msze żałobne odbędą się 2 kwietnia, począwszy od mszy w Domu Księży w Tarnowie, a zakończywszy mszą pogrzebową w kościele parafialnym w Tymbarku, gdzie nastąpi pochówek.

Urodzony w Przyszowej, kapłaństwo rozpoczął po święceniach przyjętych w 1956 roku. Służył jako wikariusz w wielu miejscach, by ostatecznie w 1987 roku zostać proboszczem w Tymbarku. Jego działalność została uhonorowana wieloma odznaczeniami, w tym godnością Kapelana Jego Świątobliwości. Po przejściu na emeryturę w 2003 roku, zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie.

Czytany 198 razy
Odsłon artykułów:
17474111

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…