środa, 10 kwiecień 2024 17:40

Dębicka drogówka w akcji: Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości

Napisał

W Dęborzynie, policjanci z dębickiej komendy zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Nieodpowiedzialni kierujący otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

Wczoraj, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zarejestrowali dwa poważne przypadki przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Oba wykroczenia, przekraczające dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, skutkowały zatrzymaniem praw jazdy na 3 miesiące, nałożeniem wysokich mandatów oraz punktami karnymi.

Pierwszy przypadek dotyczył 65-letniego mieszkańca Dzwonowej, który poruszając się Peugeotem w Dęborzynie, został zatrzymany za jazdę z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Niedługo po tym, 22-letni kierowca z Tarnowa, podróżujący renault, również w Dęborzynie, przekroczył prędkość o 53 km/h. Jego kara to identyczny mandat i liczba punktów karnych, a także utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypomnienie o nowym taryfikatorze mandatów podkreśla surowsze konsekwencje dla przekraczających prędkość: od 1500 zł za przekroczenie prędkości o 51-60 km/h, aż do 5000 zł w przypadku recydywy za przekroczenie o ponad 71 km/h. Dębicka policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, podkreślając, że bezpieczeństwo jest wspólnym celem wszystkich uczestników ruchu.

Czytany 220 razy
Odsłon artykułów:
17463958

Odwiedza nas 387 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…