sobota, 07 listopad 2015 01:00

Wernisaż fotografii Jakuba Rutany

Napisał

W sobotę 7 listopada w Żurowej miał miejsce wernisaż fotografii zamieszkałego u stóp Liwocza Jakuba Rutany pt. "Przyroda Pasma Brzanki i Liwocza". Była to okazja do zapoznania się z urokami rodzimego krajobrazu oczami samego autora, a także historyka i botanika.

Kilkadziesiąt osób mogło podziwiać prace mieszkańca Czermnej przedstawiające piękno okolic Liwocza i Brzanki. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się z twórczością artystyczną, a także zabrać ze sobą pamiątkowe zdjęcie z bogatego albumu autora. Jakub Rutana opowiadał o sztuce utrwalania krajobrazów za pomocą zdjęć i okolicznościach narodzin swoich dzieł.

W czasie wernisażu odbyły się krótkie wykłady przyjaciół twórcy - historyka Jakuba Nowaka z Ryglic i botanika Krzysztofa Piątka z Jodłowej.

Jakub Nowak opowiadał o legendach i historii lokalnych kościołów. 

Dr. Krzysztof Piątek przybliżył wyjątkowe gatunki roślin zamieszkujących nasz region. 

Fotografie Jakuba Rutany zostaną udostępnione dla zwiedzających do 10 grudnia w kolejnych placówkach organizatora wystawy - Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach: Żurowej, Ołpinach, Szerzynach, Czermnej i Swoszowej. Więcej: Wystawa fotografii J. Rutany

Więcej zdjęć:

Czytany 2736 razy
Odsłon artykułów:
17546936

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…