sobota, 31 październik 2015 01:00

Wystawa fotografii Jakuba Rutany

Napisał

W najbliższych tygodniach będzie miała miejsce wystawa prac znanego w okolicy i regionie fotografa Jakuba Rutany.

Wernisaż fotografii obszaru Pasma Brzanki i Liwocza będzie miał miejsce 7 listopada w Klubie Kultury w Żurowej. O godz. 17 odbędzie się spotkanie z autorem prac oraz z botanikiem i historykiem.

Fotografie zostaną udostępnione dla zwiedzających w kolejnych placówkach Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach: Żurowej, Ołpinach, Szerzynach, Czermnej i Swoszowej.

Jakub Rutana mieszka na pograniczu dwóch województw małopolskiego i podkarpackiego, w Czermnej. Uczył się w technikum leśnym, studiował rolnictwo w PWSZ w Krośnie. Jest fotografem, botanikiem, przyrodnikiem. Jak pisze swojej stronie rutanajakub.pl, fotografuje głównie dziką przyrodę, ale nie omija innych tematów fotografii takich jak portret, ślub, reportaż, architektura. Swoją fotografią stara się uchwycić chwile które przemijają, przyrodę która cały czas się zmienia, piękno ludzi, to czego zabiegani ludzie w dzisiejszym świecie nie dostrzegają. ​Fotografia jest jego życiową pasją, dobrą zabawą, możliwością ucieczki od zwariowanej cywilizacji.

Swoje zdjęcia publikował na różnych wystawach np. w PWSZ Krosno, w mediach, m.in. w gazecie Gmina Szerzyny, Nowe Podkarpacie, przewodniku Atrakcje Gminy Szerzyny, w kalendarzu gminy Skołyszyn. Publikował także w Lokalnym portalu informacyjnym Ryglice-okolice.pl: Foto-okolice, Jakub Rutana


Jakub Rutana, fot. Dariusz Tyrpin

Czytany 2577 razy
Odsłon artykułów:
17546895

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…