piątek, 15 wrzesień 2023 21:19

Pilzno: Nowa lokalizacja stacji pogotowia

Napisał

Stacja pogotowia ratunkowego ze Strzegocic przeniosła się na ul. Bujnowskiego w Pilźnie, kładąc fundament pod przyszłe Centrum Bezpieczeństwa. Co to oznacza dla mieszkańców?

Jak informuje Urząd Miejski w Pilźnie, stacja pogotowia ratunkowego w Pilźnie dokonała ważnej zmiany - przeniosła się ze Strzegocic na ul. Bujnowskiego. Nowa baza, która powstała w modernizowanym budynku zakupionym od Polskiej Spółki Gazownictwa, jest już w pełni funkcjonalna. Ratownicy nie tylko przeprowadzili się, ale również odbyli pierwsze wyjazdy z nowego miejsca.

Całość modernizacji kosztowała ponad 100 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Gminy Pilzno, a dodatkowe wyposażenie zostało dostarczone przez znaną firmę z Pilzna.

Co ważne, nowa lokalizacja stacji pogotowia znajduje się w sąsiedztwie komisariatu policji. W planach jest również przeniesienie straży pożarnej do tego samego miejsca. Dzięki temu Pilzno będzie mogło pochwalić się Centrum Bezpieczeństwa, które ułatwi koordynację działań ratunkowych różnych służb.

Czytany 256 razy
Odsłon artykułów:
17585390

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…