poniedziałek, 04 grudzień 2023 02:11

Brak podwyżek opłat za odpady, wodę i ścieki w Gminie Szerzyny w 2024 roku

Napisał

Wójt Gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, poinformował, że w 2024 roku nie nastąpią podwyżki opłat za odpady komunalne, ścieki oraz wodę.

Gmina Szerzyny ogłosiła, że w przyszłym roku mieszkańcy nie spotkają się z podwyżkami opłat za odpady komunalne, ścieki i wodę. Decyzja o utrzymaniu dotychczasowych stawek zapadła w świetle korzystnego rozstrzygnięcia przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów oraz dzięki dopłatom z budżetu gminy na usługi wodno-kanalizacyjne.

Opłata za odpady segregowane pozostaje na poziomie 20 zł miesięcznie od osoby. W przypadku posiadania kompostownika, miesięczna stawka opłaty wyniesie 18,50 zł. Cena za metr sześcienny wody utrzymuje się na poziomie 4,46 zł. Także opłata za ścieki odprowadzane systemem kanalizacyjnym nie ulega zmianie i wynosi 6,09 zł za metr sześcienny. Natomiast za asenizację, czyli ścieki wywożone ze zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków, opłata wynosi 5,63 zł za metr sześcienny.

Wójt Gminy Szerzyny zachęca mieszkańców do kontynuowania segregacji odpadów i dbałości o czyste środowisko, podkreślając, że to dzięki wspólnym działaniom możliwe jest utrzymanie niskich stawek opłat.

 

Czytany 338 razy
Odsłon artykułów:
17368457

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…