piątek, 29 grudzień 2023 10:43

Elżbieta Stepska-Kot wyróżniona nagrodą "Pamięć i Tożsamość"

Napisał

Elżbieta Stepska-Kot, mieszkanka Skrzyszowa, została uhonorowana nagrodą "Pamięć i Tożsamość" za swoje wkład w twórczość artystyczną i kulturalną oraz działania na rzecz tożsamości narodowej i zachowania regionalnej historii.

Jak informuje Urząd Gminy w Skrzyszowie oraz serwis Muzeon.pl, w Filharmonii Krakowskiej odbyło się wręczenie nagród "Pamięć i Tożsamość", wśród laureatów znalazła się Elżbieta Stepska-Kot ze Skrzyszowa. Nagroda, przyznawana osobom o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie twórczości artystycznej i kulturalnej, została przyznana Stepskiej-Kot za jej wkład w utrwalanie pamięci o tragicznych losach ofiar II wojny światowej, w tym Polaków wywożonych na Syberię.

Stepska-Kot, będąca autorką wspomnień z okresu tułaczki, artykułów prasowych oraz tomów poetyckich i wspomnieniowych, otrzymała II Nagrodę. Jej dzieła, w tym "Ballada syberyjska", "Okaleczone dzieciństwo", "Moja myśl", "Zachować od zapomnienia", "Kwiaty skrzyszowskie", oraz audiobook "Zachować od zapomnienia", stanowią ważny wkład w zachowanie historii regionu i tożsamości narodowej.

Nagrodę w imieniu Elżbiety Stepskiej-Kot odebrała Danuta Flaumenhaft, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Uroczystość wręczenia nagród zgromadziła znaczące postacie regionu, w tym Iwonę Gibas z zarządu województwa oraz radnych województwa, na czele z przewodniczącym Sejmiku prof. Janem Tadeuszem Dudą.

Obszerny wywiad z Elżbietą Stepską-Kot znajduje się w serwisie YT-Szynwałd.pl: Wspomnienia z przeszłości - cz. 20 - Elżbieta Stepska - Kot

Fot.: Stanisław Podraza

Czytany 412 razy
Odsłon artykułów:
17458346

Odwiedza nas 716 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…