czwartek, 18 styczeń 2024 18:45

Otwarcie Hospicjum Via Spei w Tarnowie

Napisał

Nowe hospicjum Via Spei w Tarnowie, oferujące kompleksową opiekę nad nieuleczalnie chorymi, zostało uroczyście otwarte.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, w Tarnowie miało miejsce uroczyste otwarcie Hospicjum Via Spei, dedykowanego opiece nad nieuleczalnie chorymi. Uroczystość poświęcenia obiektu zgromadziła licznych gości, w tym posła Łukasza Kmitę, wicemarszałka Józefa Gawrona, Martę Malec-Lech z zarządu województwa oraz Annę Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba. Biskup Andrzej Jeż dokonał poświęcenia hospicjum.

Hospicjum Via Spei, którego budowa trwała 12 lat, oferuje nie tylko wysoki standard opieki paliatywnej, ale także wsparcie duchowe, zrozumienie i miłość zarówno dla pacjentów, jak i ich bliskich. Marta Malec-Lech z zarządu województwa podkreśliła znaczenie hospicjum jako miejsca niezbędnego dla osób na ostatnim etapie życia.

Obiekt o powierzchni 1800 m2 dysponuje 19 pokojami jedno- i dwuosobowymi, każdy z własną łazienką i aneksem kuchennym, mogącymi przyjąć 29 pacjentów. Obecnie kontrakt z NFZ obejmuje 18 łóżek, z perspektywą jego rozszerzenia.

W hospicjum będą również funkcjonować Poradnia Leczenia Bólu i Poradnia Medycyny Paliatywnej, co umożliwi kompleksową opiekę nad pacjentami. Hospicjum Via Spei to miejsce, gdzie chorym i ich rodzinom oferowana jest pomoc na najwyższym poziomie, w otoczeniu pełnym nadziei i miłości.

Dodajmy, że hospicjum znajduje się przy ul. Bystrej 17, w pobliżu "nowego" szpitala im. św. Łukasza.

Czytany 318 razy
Odsłon artykułów:
17594885

Odwiedza nas 332 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…