wtorek, 13 luty 2024 17:19

"Śnieżny Dekalog" - ogólnopolski konkurs promujący bezpieczeństwo na stoku

Napisał

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, ogłoszono konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny Dekalog”, mający na celu promocję bezpiecznego uprawiania sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży.

Jak informuje tarnowska policja, w kontekście akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, mającej na celu promowanie odpowiedzialnych postaw na stoku narciarskim, ruszył konkurs „Śnieżny Dekalog”. Uczestnicy, osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat, są zachęcani do przedstawienia Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) poprzez prace plastyczne lub 60-sekundowe spoty filmowe.

Konkurs jest odpowiedzią na rosnące potrzeby edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Zasady FIS, obejmujące m.in. szacunek dla innych użytkowników stoku, kontrolę prędkości i zachowanie na trasie, mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 marca 2024 roku do Komendy Głównej Policji – Biuro Prewencji. Laureaci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, a szczegóły konkursu dostępne są na oficjalnej stronie Policji.

Partnerami akcji są renomowane organizacje narciarskie i ratunkowe, w tym GOPR i TOPR. W trakcie całego sezonu zimowego policja będzie przypominać o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku, w tym o obowiązku noszenia kasku przez osoby do 16. roku życia i zakazie uprawiania sportów zimowych pod wpływem alkoholu.

Czytany 110 razy
Odsłon artykułów:
17385470

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…