piątek, 05 kwiecień 2024 08:59

Ćwierć wieku samorządności Powiatu Dębickiego: Uroczystości i wyróżnienia

Napisał

Powiat Dębicki świętował jubileusz 25-lecia samorządu, podkreślając znaczenie współpracy i rozwoju lokalnego. W Domu Kultury Mors odbyła się uroczystość z udziałem władz, radnych i zasłużonych mieszkańców, gdzie wspomnienia i podziękowania płynęły szerokim strumieniem.

W środę, 3 kwietnia 2024 roku, Powiat Dębicki obchodził swoje 25-lecie istnienia, zaznaczając ważny etap w swojej historii samorządowej. Uroczystości w Domu Kultury Mors stały się okazją do spotkania osób zaangażowanych w rozwój powiatu na przestrzeni lat. Starosta Piotr Chęciek, powitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele wszystkich sześciu kadencji samorządu, podkreślając rolę, jaką samorządy odegrały w decentralizacji państwa i wzmacnianiu społeczności lokalnych.

Wicestarosta Adam Pieniążek zaprezentował podsumowanie 25 lat działalności, a marszałek województwa Władysław Ortyl, obecny na uroczystościach, zwrócił uwagę na znaczenie współpracy między samorządami na rzecz rozwoju Małych Ojczyzn. Marszałek, wraz z życzeniami dla powiatu, przekazał staroście pamiątkowy herb województwa podkarpackiego, symbolizujący wspólną misję i cele.

Podczas wydarzenia uhonorowano osoby, które przez lata przyczyniały się do rozwoju i promocji powiatu, w tym byłych starostów, radnych oraz współpracowników. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe medale oraz listy gratulacyjne, co stanowiło wyraz uznania dla ich pracy i zaangażowania.

Wydarzenie to nie tylko przypominało osiągnięcia minionych 25 lat, ale również stanowiło przypomnienie o znaczeniu samorządności dla lokalnych społeczności, zachęcając do dalszego zaangażowania w rozwój Powiatu Dębickiego i regionu.

Czytany 67 razy
Odsłon artykułów:
17474138

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…