Wyświetlenie artykułów z etykietą: komunikacja
Małopolski bilet na ferie za 1 zł – podróże pociągami dla dzieci i młodzieży
Województwo Małopolskie ponownie uruchamia specjalną ofertę „Małopolski bilet na ferie”. Od 31 stycznia do 15 lutego 2026 r. dzieci i młodzież będą mogły podróżować pociągami regionalnymi po całym województwie za symboliczną złotówkę.
Jeden bilet w „Ofercie Tarnowskiej”: Nowe ułatwienia komunikacyjne od stycznia 2026
Od 1 stycznia 2026 r. mieszkańcy Gminy Tarnów skorzystają z wspólnego biletu w ramach „Oferty Tarnowskiej”. Nowe linie Małopolskich Linii Dowozowych umożliwią wygodne podróże na jednym bilecie m.in. do Mościc i Szpitala św. Łukasza.
Nowe linie komunikacyjne w Gminie Ryglice
Gmina Ryglice wprowadza trzy nowe linie komunikacyjne (A46, A62, A63) do Tarnowa i Tuchowa, dostępne codziennie od 1 stycznia 2026 r. Inicjatywa eliminuje wykluczenie transportowe i stanowi element szerszej transformacji komunikacyjnej w regionie.
Pilotaż honorowania biletów kolejowych w Małopolsce: Ułatwienia na trasie Kraków-Tarnów
22 grudnia 2025 r. rusza pilotaż honorowania biletów regionalnych w pociągach PKP Intercity w Małopolsce. Inicjatywa obejmuje 11 połączeń na trasach Kraków-Trzebinia, Kraków-Tarnów i Kraków-Sędziszów, ułatwiając dojazdy w godzinach szczytu.
