środa, 15 listopad 2023 18:38

Pomoc Diecezji Tarnowskiej: 1,5 tony przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu

Napisał

Portal Diecezji Tarnowskiej informuje o imponującej zbiórce 1,5 tony przyborów szkolnych przez Szkolne Koła Caritas, które wesprą edukację dzieci z dotkniętych kryzysem Syrii i Libanu.

Szkolne Koła Caritas Diecezji Tarnowskiej wykazały się nadzwyczajnym gestem solidarności, zbierając 1,5 tony przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu. W odpowiedzi na trudną sytuację gospodarczą i polityczną w tych regionach, blisko 60 szkół diecezji tarnowskiej zaangażowało się w akcję "KOLEGA KOLEDZE", by wspierać tamtejsze dzieci w dostępie do edukacji.

W ramach tej inicjatywy, uczniowie z diecezji przekazali plecaki, piórniki, długopisy, kredki, ołówki, flamastry, farby, zeszyty, bloki rysunkowe, linijki, kleje i inne niezbędne artykuły. Całość przekazanych materiałów, zapakowanych w 130 kartonów, pozwoli dzieciom w Syrii i Libanie kontynuować naukę mimo trudnych warunków.

Listę szkół uczestniczących w akcji oraz galerię zdjęć można znaleźć na oficjalnej stronie Caritas Diecezji Tarnowskiej: caritas.diecezja.tarnow.pl. Są to m.in. szkoły podstawowe z Łęk Górnych, Woli Rzędzińskiej, Koszyc Wielkich oraz Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia z Pilzna.

Ta akcja to wyraz głębokiej troski o najmłodszych i ich przyszłość, a także piękny przykład międzynarodowej solidarności i współpracy.

Czytany 70 razy
Odsłon artykułów:
17147868

Odwiedza nas 356 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…