wtorek, 06 luty 2024 17:13

Policjanci w Tarnowie udaremnili próbę oszustwa na 260 000 złotych

Napisał

Działania prewencyjne policji w Tarnowie przynoszą pożądane efekty, gdyż 56-letni mieszkaniec uniknął oszustwa, nie dając się nabrać na historię o zatrzymaniu córki przez rzekomych policjantów i konieczności wpłaty 260 000 złotych.

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego stanął przed próbą wyłudzenia znacznej sumy pieniędzy. Oszust, podszywając się za policjanta, próbował wymusić od niego 260 000 złotych, twierdząc, że jest to kaucja związana z aresztowaniem córki, która miała problemy z prawem. Mężczyzna nie tylko zakończył rozmowę z oszustem, ale także uniknął przekazania tak dużej kwoty.

Przypominamy, że oszuści często korzystają z informacji zawartych w "starych" książkach telefonicznych, aby dokładniej podszywać się pod swoje ofiary. Warto być czujnym i nie reagować na tego typu próby wyłudzenia. W przypadku podejrzeń, należy natychmiast skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub udając się do najbliższej jednostki Policji.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 256 razy
Odsłon artykułów:
17605565

Odwiedza nas 283 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…