wtorek, 10 październik 2023 16:51

Nowy rezonans magnetyczny dla ZOZ w Dębicy: krok ku lepszej diagnostyce

Napisał

Szpital w Dębicy otrzyma nowy rezonans magnetyczny z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Decyzja ta ma na celu podniesienie standardów diagnostycznych i wsparcie placówki w leczeniu pacjentów.

Jak informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, dla wielu pacjentów i personelu medycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy ta wiadomość jest jak promień nadziei. Nowy rezonans magnetyczny, przekazany z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, zastąpi stary, wieloletni sprzęt, który nie spełnia już obecnych standardów diagnostyki. Premier Mateusz Morawiecki uznał, że rezonans jest niezbędny dla funkcjonowania placówki, szczególnie w dobie pandemii, kiedy to szpital w Dębicy odgrywał kluczową rolę w leczeniu pacjentów covidowych.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka, wyraziła wdzięczność dla placówki za zaangażowanie w walkę z koronawirusem. Równocześnie podkreśliła, jak ważna jest ciągła modernizacja sprzętu w szpitalach, aby pacjenci mieli dostęp do najlepszej opieki zdrowotnej.

Rezonans magnetyczny jest jednym z kluczowych narzędzi w diagnostyce medycznej. Umożliwia dokładne obrazowanie wnętrza ciała, co jest niezbędne do diagnozowania wielu schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Stary rezonans w ZOZ w Dębicy nie tylko był przestarzały, ale także awaryjny, co mogło wpływać na jakość przeprowadzanych badań.

Decyzja o przekazaniu nowego sprzętu jest więc nie tylko odpowiedzią na potrzeby placówki, ale przede wszystkim inwestycją w zdrowie i życie mieszkańców powiatu dębickiego, który jak zaznaczył Senator RP Zdzisław Pupa, jest jednym z większych w województwie podkarpackim.

Dyrektor dębickiego ZOZ-u, Przemysław Wojtys, podkreślił, że nowy sprzęt jest pięć razy szybszy od obecnego. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie w przypadku diagnozowania poważnych schorzeń, takich jak nowotwory.

Z pewnością mieszkańcy Dębicy i okolic będą mogli teraz korzystać z lepszej jakości usług medycznych. To krok w dobrym kierunku dla polskiej ochrony zdrowia, pokazujący, jak ważne jest inwestowanie w nowoczesne technologie i wsparcie lokalnych placówek zdrowotnych.

Czytany 354 razy
Odsłon artykułów:
17522163

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…